Dodatkowe informacje

Zaproszenia

Biuletyn Informacji Publicznej

Lipie warsztaty

Lokalizacja

Strona główna MŁODZIEŻOWA RADA MIEJSKA W KARLINIE
MŁODZIEŻOWA RADA MIEJSKA W KARLINIE

Reprezentanci naszego Ośrodka Edukacji Ekologicznej byli obecni na IV sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Karlinie. Jej tematem przewodnim była ochrona środowiska i światowe obchody Dnia Ziemi.

 

 

Posiedzenie i wystąpienia prelegentów miały zmotywować młodych ludzi do zaangażowania w dbałość o środowisko i zwrócenia uwagi na różne zasady segregacji odpadów w państwach Europy.

Dyrektor Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Lipiu Anna Chrzanowska - Rząsa przybliżyła zebranym rolę edukacji ekologicznej w rozbudzaniu świadomości dbania o środowisko.

Natomiast Elżbieta Borecka – edukatorka OEE zwróciła uwagę na ważny aspekt, jakim jest ochrona bioróżnorodności. Najważniejsza jest zatem dbałość o różnorodność środowiska, które nas otacza.

W kolejnym wystąpieniu burmistrz Karlina, Waldemar Miśko przedstawił działania gminy jakie wpływają na poprawę efektywności energetycznej w Karlinie. Termomodernizacje, wymiana oświetlenia na LED, montaż ogniw fotowoltaicznych, to tylko niektóre z nich.

Po sesji młodzież  wzięła udział w warsztatach ekologicznych i pikniku rekreacyjnym zorganizowanym przez Zespół Szkół w Karlinie wspólnie z OEE Lipie. Został on zorganizowany na terenie zrekultywowanego składowiska odpadów w Krzywopłotach, gdzie w ramach projektu „Rekultywacja składowisk odpadów komunalnych na terenie ZMiGDP oraz gmin sąsiednich” została wykonana ekologiczna ścieżka edukacyjna.

  Joomla free themes created by Lonex.

Użyteczne linki

Odwiedziło nas

182997