Dodatkowe informacje

Zaproszenia

Biuletyn Informacji Publicznej

Lipie warsztaty

Lokalizacja

Strona główna
Aktualności
PROJEKT EKOULOTKI

Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Lipiu przeprowadził „Konkurs na Eko-projekt ulotki promującej segregację odpadów”. Konkurs był skierowany do dzieci i młodzieży z województwa zachodniopomorskiego. Na konkurs wpłynęło łącznie 203 prace, zakończył się 16 grudnia 2016 r. obradami jury konkursowego.

Więcej…
 
NOCNA MASAKRA

Jeden z wielu punktów kontrolnych podczas XV Ekstremalnego Rajdu na Orientację „NOCNA MASAKRA 2016” była siedziba Ośrodka w Lipiu. Zawody rozpoczęły się w Sławoborzu i trwały całą noc. Na starcie stanęło 165 śmiałków, którzy mieli do pokonania w zależności od preferencji - 100 km lub 200 km rowerem, 50 lub 100 km pieszo i dla największych miłośników ekstremalnych doznań połączenie trasy pieszej 50 km i rowerowej 100 km.

Więcej…
 
ZAKOŃCZYŁY SIĘ DWUDNIOWE WARSZTATY W RAMACH PROJEKTU "OCHRONA RÓŻNORODNOŚCI BIOLOGICZNEJ..."

Z końcem 2016 roku do Ośrodka przyjechały ostatnie grupy na dwudniowe zajęcia warsztatowe w ramach projektu „Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie Dorzecza Parsęty poprzez edukację dzieci i młodzieży”.

Było ciekawie, kolorowo i ekologicznie.

Więcej…
 
EKOLOGICZNE LATO

Latem spotkanie rekreacyjno-edukacyjne zorganizowane zostało dla klubowiczów Białogardzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz członków stowarzyszenia „Pasjonaci”. Wycieczka urokliwymi ścieżkami edukacyjnymi, badanie czystości Mogilicy i oznaczanie roślin znajdujących się w Lipiu, a także samodzielne przygotowywanie preparatów do mikroskopowania – to główne atrakcje jakie czekały na klubowiczów w OEE w Lipiu.  Tutaj dzieci poznały ciekawostki z życia fauny i flory i odpoczywały na morenowych wzgórzach.

Więcej…
 
DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH

OEE w Lipiu wraz ze Szkołą Podstawową z Karlina zorganizował piknik rekreacyjny połączony z warsztatami dotyczącymi ekologii. Na zrekultywowanym terenie po byłym składowisku odpadów w Krzywopłotach dzieci uczyły się jak segregować odpady. Dowiedziały się co to są odpady niebezpieczne, a także jaki jest czas rozpadu poszczególnych składników w śmieciach komunalnych. Tutaj dzieci posadziły również mozaikę z żywych kwiatów w formie flagi unijnej.

Więcej…
 
DOŻYNKI POWIATOWE

17 września 2016 roku odbyły się Dożynki Powiatowe w Karlinie. Nie mogło nas tam zabraknąć. Ekologiczną strefę przygotowaną przez Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Lipiu, chętnie odwiedzali mieszkańcy powiatu białogardzkiego.

Więcej…
 
MŁODZIEŻOWA RADA MIEJSKA W KARLINIE

Reprezentanci naszego Ośrodka Edukacji Ekologicznej byli obecni na IV sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Karlinie. Jej tematem przewodnim była ochrona środowiska i światowe obchody Dnia Ziemi.

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 11
Joomla free themes created by Lonex.

Użyteczne linki

Odwiedziło nas

179992