Zaproszenia

Biuletyn Informacji Publicznej

Lipie wiosną

Lokalizacja

Strona główna
Aktualności
DZIEŃ DOŚWIADCZEŃ

10.11.2015 r. mieliśmy dzień doświadczeń, który przeniósł nas w świat chemicznych i przyrodniczych eksperymentów. Tego dnia prawdziwym hitem był „glut”, czyli ciecz nienewtonowska (płyn nienewtonowski).

Otóż „glut”, mimo swojego pozornego wyglądu ciała stałego, zachowuje się momentami jak ciecz. Uczniowie badając jego właściwości wyciągali z miski odrobinę płynu i lepili kulki.

 

Więcej…
 
RATUJEMY KASZTANOWCE

Ośrodek Edukacji Ekologicznej przeprowadził akcję ratowania kasztanowców, tym samym włączając się w  Ogólnopolską Akcję „Pomóżmy kasztanowcom”.

Inwazja szrotówka kasztanowcowiaczka, która rozprzestrzenia się w całej Polsce dotknęła również drzewa znajdujące się na naszych terenach.

Dlatego uczniowie odwiedzający nasz Ośrodek wraz ze strażakami OSP w Rąbinie, pod czujnym okiem naszych edukatorów, przystąpili do ochrony rosnących w pobliżu kasztanowców.

Więcej…
 
DOŻYNKI W NIELEPIE

Po trudnych pracy na roli, nadszedł czas na odpoczynek i zabawę. W tym roku mieszkańcy gminy Rąbino bawili się na dożynkach gminnych w Nielepie.  Mieszkańcy wsi starali się choć na chwilę zapomnieć o codziennych troskach. W dobre nastroje wprowadzały zespoły ludowe, koła gospodyń wiejskich, miejscowi twórcy i zaproszeni goście. A my na swoim stoisku pokazywaliśmy jak segregować odpady i w jaki sposób wykorzystywać surowce wtórne. Były też quizy wiedzy ekologicznej i ciekawe nagrody przygotowane przez nasz Ośrodek.

Więcej…
 
MODA EKOLOGICZNA

W naszym Ośrodku odbył się ekologiczny pokaz mody. Na pokazie tym swoje stroje wykonane z odpadów prezentowali uczniowie - uczestnicy projektu pt. „Rekultywacja składowisk odpadów komunalnych na terenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty oraz gmin sąsiednich”.

Młodzi ekolodzy wiedzą, jak wykorzystać surowce wtórne chroniąc nasze środowisko. Do stworzenia kostiumów ekologicznych wykorzystali to, co zawsze znajdzie się pod ręką – folię, stare gazety, plastikowe butelki oraz niepotrzebne nakrętki. Przy odrobinie fantazji, powstały niesamowite kreacje.

Więcej…
 
Konkurs fotograficzny "Bioróżnorodność wokół nas" dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych

Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty w Karlinie zachęca wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego do udziału w konkursie fotograficznym

 

Więcej…
 
Konkurs dla nauczycieli "Żyj, poznawaj, rozwijaj się - chroń bioróżnorodność"

Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty w Karlinie zachęca wszystkich nauczycieli z województwa zachodniopomorskiego do udziału w konkursie na najlepszy scenariusz lekcji dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z wykorzystaniem elementów bioróżnorodności

Więcej…
 
WOPR

Młodzi ratownicy z Oddziału Powiatowego WOPR w Karlinie przeprowadzili w naszym Ośrodku szkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Ratownicy przygotowali praktyczne pokazy robienia opatrunków, usztywniania złamanej kończyny, a także masażu serca oraz sztucznego oddychania.

W czasie trwania szkolenia uczestnicy ćwiczyli układanie poszkodowanych w różnych pozycjach i resuscytacje na manekinach.

Członkowie WOPR w Karlinie przypomnieli również uczniom, jak należy prawidłowo zawiadamiać służby ratownicze o zaistniałym wypadku.

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 10
Joomla free themes created by Lonex.

Użyteczne linki

Odwiedziło nas

160107