Zaproszenia

Biuletyn Informacji Publicznej

Lipie wiosną

Lokalizacja

Strona główna
Aktualności
DZIEŃ ZIEMI SP nr 4 w KOŁOBRZEGU

Uczniowie VI c Szkoły  Podstawowej nr 4 w Kołobrzegu wraz z opiekunami obchodzili Dzień Ziemi w naszym Ośrodku. 22.04.2016 r. uczyli się jak chronić środowisko naturalne i jak dbać o utrzymanie różnorodności biologicznej. Podczas zajęć terenowych uczniowie poznawali walory krajobrazowe i przyrodnicze Lipia. Badali właściwości wody rzeki Mogilicy, czyli temperaturę, intensywność zapachu oraz jej przejrzystość i barwę, a posługując się papierkiem uniwersalnym, dokonali pomiaru odczynu wody. Zajmowali się również oznaczaniem przykładowych gatunków roślin, rosnących wzdłuż koryta rzeki: drzew, krzewów i roślin zielnych.  Przygotowywali preparaty mikroskopowe, w sali bioróżnorodności uczyli się rozpoznawać gatunki roślin i zwierząt.

Więcej…
 
POWIATOWY TURNIEJ POŻARNICZY

4 kwietnia br. w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu odbyły się Eliminacje Powiatowe XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W eliminacjach wzięło udział 35 uczestników.

Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych: szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy musieli wykazać się bardzo dobra znajomością przepisów przeciwpożarowych, ochrony przeciwpożarowej a także historii straży pożarnej.

Więcej…
 
SALA BIORÓŻNORODNOŚCI W RĄBINIE

1 marca wzięliśmy udział w uroczystym otwarciu Sali Bioróżnorodności w Zespole Szkół w Rąbinie. Sala ta, została utworzona w ramach projektu  „Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie Dorzecza Parsęty poprzez edukację dzieci i młodzieży” realizowanego przez Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty i jest wzorowana na Pracowni Bioróżnorodności znajdującej się w Ośrodku w Lipiu.

Więcej…
 
WIOSNA

Dokładnie o 5.30 w niedzielę 20 marca zawitała do nas astronomiczna wiosna. Oznacza to, że od teraz więcej słońca będzie padało na półkulę północną niż na południową, a co za tym idzie dni będą stawały się coraz dłuższe, a noce coraz krótsze. Tak będzie się działo aż do przesilenia letniego. U nas wiosna również w lesie. Dzieci wypatrzyły i podziwiały łany przebiśniegów rosnących wokół Ośrodka.


 
TURNIEJ POŻARNICZY

25 lutego Zarząd Jednostki OSP w Rąbinie na czele z zorganizował i przeprowadził eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.
W Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu dwudziestu uczniów z terenu gminy Rąbino współzawodniczyło wykazując się dużą wiedzą z zakresu przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, udzielania pierwszej pomocy oraz wiedzy na temat techniki pożarniczej.

Więcej…
 
ZIMOWE WYPRAWY

Zimą przyroda jest równie ciekawa. O tym przekonali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Pęzinie, którzy w czasie ferii zimowych wzięli udział w projekcie pn. „Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie Dorzecza Parsęty poprzez edukację dzieci i młodzieży”. W ramach tego projektu młodzież wyruszyła na pieszą wycieczkę prowadzącą ścieżkami przyrodniczymi i przeprowadzała badania laboratoryjne.

 

Więcej…
 
KONFERENCJA

Podczas konferencji, która odbyła się w  Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu podsumowano realizację projektu pn. „Rekultywacja składowisk odpadów komunalnych na terenie ZMiGDP oraz gmin sąsiednich”, prowadzonego przez Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty.  W ramach tego projektu zrekultywowano 21 składowisk odpadów komunalnych o łącznej powierzchni prawie 35 ha w 19 zachodniopomorskich gminach. W obrębie każdego zrekultywowanego składowiska wybudowano ścieżki edukacyjne. Przeprowadzono także kampanię społeczno – edukacyjną w na temat gospodarowania odpadami na terenie ZMiGDP oraz sąsiednich gmin. Projekt został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz środków statutowych.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 10
Joomla free themes created by Lonex.

Użyteczne linki

Odwiedziło nas

160107