Dodatkowe informacje

Zaproszenia

Biuletyn Informacji Publicznej

Lipie jesienią

Lokalizacja

Strona główna
Aktualności
DZIEŃ ZIEMI "SERDUSZKO"

22 kwietnia, już od 16 lat, obchodzone jest w Polsce święto Dnia Ziemi. Tegorocznej akcji  przyświecała  tematyka, która związana była z ochroną powietrza oraz przeciwdziałaniem emisji zanieczyszczeń.

Aby zainteresować młodzież tematyką ochrony środowiska, dla dzieci i młodzieży ze świetlicy wiejskiej „Serduszko” z Rąbina zorganizowano warsztaty terenowe połączone z quizem ekologicznym.

Więcej…
 
ŚCIANKA WSPINACZKOWA

OSP z Połczyna Zdroju udostępniła młodzieży przebywającej w naszym Ośrodku mobilną ściankę wspinaczkową. Był to doskonały sprawdzian zarówno siły jak i odwagi.

Nad bezpieczeństwem wspinaczkowej zabawy czuwali doświadczeni asekuranci z OSP.

Zabawa była wyśmienita. Dziękujemy strażakom ochotnikom.

Więcej…
 
DZIEŃ ZIEMI SP nr 4 w KOŁOBRZEGU

Uczniowie VI c Szkoły  Podstawowej nr 4 w Kołobrzegu wraz z opiekunami obchodzili Dzień Ziemi w naszym Ośrodku. 22.04.2016 r. uczyli się jak chronić środowisko naturalne i jak dbać o utrzymanie różnorodności biologicznej. Podczas zajęć terenowych uczniowie poznawali walory krajobrazowe i przyrodnicze Lipia. Badali właściwości wody rzeki Mogilicy, czyli temperaturę, intensywność zapachu oraz jej przejrzystość i barwę, a posługując się papierkiem uniwersalnym, dokonali pomiaru odczynu wody. Zajmowali się również oznaczaniem przykładowych gatunków roślin, rosnących wzdłuż koryta rzeki: drzew, krzewów i roślin zielnych.  Przygotowywali preparaty mikroskopowe, w sali bioróżnorodności uczyli się rozpoznawać gatunki roślin i zwierząt.

Więcej…
 
POWIATOWY TURNIEJ POŻARNICZY

4 kwietnia br. w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu odbyły się Eliminacje Powiatowe XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W eliminacjach wzięło udział 35 uczestników.

Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych: szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy musieli wykazać się bardzo dobra znajomością przepisów przeciwpożarowych, ochrony przeciwpożarowej a także historii straży pożarnej.

Więcej…
 
SALA BIORÓŻNORODNOŚCI W RĄBINIE

1 marca wzięliśmy udział w uroczystym otwarciu Sali Bioróżnorodności w Zespole Szkół w Rąbinie. Sala ta, została utworzona w ramach projektu  „Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie Dorzecza Parsęty poprzez edukację dzieci i młodzieży” realizowanego przez Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty i jest wzorowana na Pracowni Bioróżnorodności znajdującej się w Ośrodku w Lipiu.

Więcej…
 
WIOSNA

Dokładnie o 5.30 w niedzielę 20 marca zawitała do nas astronomiczna wiosna. Oznacza to, że od teraz więcej słońca będzie padało na półkulę północną niż na południową, a co za tym idzie dni będą stawały się coraz dłuższe, a noce coraz krótsze. Tak będzie się działo aż do przesilenia letniego. U nas wiosna również w lesie. Dzieci wypatrzyły i podziwiały łany przebiśniegów rosnących wokół Ośrodka.


 
TURNIEJ POŻARNICZY

25 lutego Zarząd Jednostki OSP w Rąbinie na czele z zorganizował i przeprowadził eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.
W Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu dwudziestu uczniów z terenu gminy Rąbino współzawodniczyło wykazując się dużą wiedzą z zakresu przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, udzielania pierwszej pomocy oraz wiedzy na temat techniki pożarniczej.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 11
Joomla free themes created by Lonex.

Użyteczne linki

Odwiedziło nas

172947